מי מוסמך לבצע חקירה פרטית

מי מוסמך לבצע חקירה פרטית

אין ספק שחוקרים פרטיים מבצעים עבודת קודש והם מצליחים לפענח את האמת בצורה מועילה. אם אתם לא יכולים לסמוך על אף אחד בפתרון מקרה מסוים, לחוקר הפרטי יהיה חדשות טובות לבשר לכם והשאלה היא רק איך בוחרים אותו נכון.

מי מוסמך לבצע חקירה פרטית?

זה נשמע כמו תחום מעט לא מוסדר אך הוא מאוד מוסדר ולמעשה אחד המוסדרים שיש במדינה כולה. משרד המשפטים הוא זה שנותן את הרישיון למשרד חקירות לעבוד והרישיון הזה צריך להתחדש כל תקופה. אם אתם מגיעים לחוקר פרטי מסוים והוא לא מציג לפניכם את האישור של התקופה הנוכחית, זה לא אומר שהוא חוקר לא טוב אך הוא למעשה פועל בניגוד לחוק ואצלו כמובן שלא כדאי שתקבלו שירות מכל מיני סיבות. יש סיכוי שהוא לא מבצע את מה שהחוק מאפשר לו לבצע וכך גם במקרה והוא ישיג הוכחות, יש סיכוי שהן לא יהיו קבילות.

למה לוקחים שירות רק אצל חוקר בעל רישיון?

כשחוקר פרטי לא יהיה מוסמך ובעל רישיון בחסות משרד המשפטים אתם יכולים להיות בבעיה ולאו דווקא בכלל הצורה שבה הוא יתנהל מול הרשויות, שאמורות לראות בו כחוקר רשמי, אלא בגלל הבטיחות שלכם. כשלחוקר פרטי יש רישיון מטעם המדינה אתם יודעים שמדובר במקצוען שעושה הכל לפי החוק וכמובן לא ירצה שישללו לו את הרישיון בגלל דבר מה לא כשר שהוא ביצע, אפילו אם הוא ביצע זאת ללקוחות שלו. המידע שלכם לא בטוח יהיה סודי וזה דבר שאתם חייבים לזכור.

דילוג לתוכן