כמה עולה ספרינקלרים

כמה עולה ספרינקלרים

ספרינקלרים הם מתזים המהווים את החלק העיקרי של מערכת אוטומטית לכיבוי אש. מערכת המתזים מונעת התפשטות של אש ומכבה שריפות ודליקות ללא מעורבות יד אדם. הכיבוי מבוסס על התזה ופיזור מהירים של מים או חומר אחר. את אספקת המים עבור מערכת המתזים מתאמים מול הרשת העירונית. לחילופין ובמידה והמערכת העירונית אינה עומדת בדרישות, ניתן לחבר את מערכת המתזים למאגר מים פרטי המסוגל לספק את אותה כמות מים.

ההתקנה מבוצעת על ידי אנשי מקצוע כחלק ממערכת גילוי וכיבוי אש, או במהלך תחזוקה קבועה והחלפה של ספרינקלרים תקולים. יש מגוון רחב של מערכות מתזים ולכן כדאי לדעת בין היתר מה משפיע על המחיר.

פרמטרים המשפיעים על המחיר

אלו הגורמים העיקריים שקובעים כמה עולים ספרינקלרים:

א. סוג התגובה של המתזים – ספרינקלרים בתגובה מהירה עולים יותר ממתזים בתגובה רגילה. התגובה המהירה מיועדת לחללים תעשייתיים, מבנים נמצאים בסיכון אש גבוה ומבנים המאוכלסים על ידי כמות גדולה של אנשים.

ב. סוג נחירי הפיזור – בתוך כל מתז יש נחירי פיזור האחראיים על התזת המים או חומרי הכיבוי. נחיר פיזור סטנדרטי מגיע בדגם בצורת A ולצידו יש מתזים עם נחיר פיזור פתוח לחלוטין או מתזים עם נחירי קצף. סוג נחירי הפיזור משפיע על המחיר בגלל שהוא מחייב הקצאה שונה של משאבים בתהליך הייצור.

ג. התקנה – עלות בסיסית של מערכת מתזים לא כוללת התקנה. לרוב יש צורך בתוספת תשלום על אספקה, הרכבה והתקנת משאבות לכיבוי אש או התקנת הספרינלקרים עצמם. התקנה של מערכת מתזים על גג בניין שאינו מחובר לרשת עירונית תהיה יקרה משמעותית מהתקנה של המערכת בחלל תעשייתי הנמצא על הקרקע.

טווח מחירים

עלות ממוצעת של התקנת ספרינקלרים עומדת על כמה אלפי שקלים. לצורך השוואה, מטף בודד במשקל 1 ק”ג עולה 130-160 ש”ח וגלאי עשן בהתקן ידני עולה 90-150 ש”ח. העלות הגבוהה יחסית של המתזים היא תוצאה של מורכבות ויעילות. המערכת היא אחת הדרכים הטובות ביותר לכבות אש באופן אוטומטי ובכל סוגי המבנים הנמצאים בסיכון.

המאמר נכתב באדיבות ZIX הלוואות מיידיות, אנו מציעים הלוואות בתנאים מיוחדים

דילוג לתוכן