כל מה שרציתם לדעת על בחירת עורך דין מומחה

כל מה שרציתם לדעת על בחירת עורך דין מומחה

איך שוכרים עורך דין מומחה שיעזור לכם לזכות בתיק בבית המשפט?

 

עורכי דין בעולם ובישראל בפרט, הם אנשים שיש להם כמה “כובעים”. תפקידו של פרקליט אינו דומה לאף בעל מקצוע אחר, כיוון שבנוסף לפעולות השונות שהוא צריך למלא, הוא מהווה גם איש אמונו של הלקוח שלו וזה שמעניק לו אוזן קשבת לאורך תקופה ארוכה שהם עובדים באופן צמוד. בכדי לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה בתחום שבו אתם צריכים סיוע, חשוב לבצע כמה בדיקות ולהתחיל את ההליך המשפטי רק עם אדם שאתם יכולים לסמוך עליו. האינטרנט הוא כלי נפלא למציאת עורכי דין בכל ענף, אך ישנם דברים שרק פנים מול פנים תוכלו לבדוק.

מציאת פרקליטים בתחום שבו עוסק המקרה שלכם

 

ישנם עורכי דין מהתחום הפלילי, למשל, אשר עוסקים במגוון סוגים של תיקים. פרקליטים מתחום זה עשויים לסייע הן בתיק של רשלנות רפואית והן בתיק של עבריינות בקרב בני נוער, כמו גם במקרים רבים אחרים. הידע של עורכי דין מתחום זכויות העובד, לדוגמה, גם הוא נרחב מאוד והם יכולים לייצג אתכם גם אם אתם צריכים לתבוע מנהלים לשעבר על הלנת שכר וגם אם מדובר בהפסקת העסקה של עובדת בהיריון שלא כחוק. בכדי להתעדכן במקרים שונים ודוגמאות, כמו גם לקרוא מאמרי דעה בנושא דין ומשפט, ניתן לקרוא במגזינים העוסקים בנושאים משפטיים כגון פורטל מגזין משפטי ואתרי אינטרנט אחרים. תוכלו למצוא עורכי דין מומחים מכל הסוגים באתרים שכאלה ואולי תבחרו ליצור קשר עם אחד מהם.

מגזין משפטי

סינון ההצעות ובחירת עורך דין מומחה לליווי משפטי

 

חשוב להבין כי גם לנוחות הפגישות עם הפרקליט והנגישות שלכם אליו, יש משמעות מסוימת בתוך התהליך של הליווי המשפטי. אם בחרתם עורך דין מפורסם ומומלץ, אך כזה שמשרדו ממוקם במרחק עשרות קילומטרים מכם, הדבר עלול להוות עול כאשר תרצו לפגוש זה את זה לצרכים מקצועיים. אין זה אומר שאתם חייבים למצוא עורך דין מאותה העיר שלכם ולפעמים אין ספק כי שווה להשקיע זמן וכסף, בנסיעות אל פרקליט שמעניק לכם ביטחון ושיש לו מומחיות בתחומו. כדאי לבחון את הנושא בהיבט של העלות והתועלת ובצורה סובייקטיבית, מתוך התחשבות שלכם בעצמכם במצב הכלכלי שבו אתם חיים וכמו כן בחומרת התיק והסיכוי שלכם לזכות בו.

על מה אסור לוותר לפני שמתחילים בתהליך?

 

במידה ומצאתם עורך דין מומלץ ובעל ניסיון, העונה על כל הקריטריונים שקבעתם מראש, כדאי לעצור לרגע קט אחד נוסף ולקבוע פגישה ראשונה שלא תיחשב כמחייבת. פגישה כזו מיועדת בכדי לבחון את הכימיה ביניכם לבין הפרקליט, לקבל מידע באשר לשכר הטרחה שלו ועוד פרטים ושאלות שעשויים לעניין אתכם. ייתכן שבפגישה תגלו שמדובר באיש המקצוע המושלם עבורכם, אך לבדוק זאת מספיק זמן מראש ולהיכנס לתהליך המשפטי כאשר אתם “בראש שקט”, רגועים ומאמינים במי שמייצג אתכם בבית המשפט.

 

 

דילוג לתוכן