איך פועלים ספרינקלרים?

איך פועלים ספרינקלרים?

ספרינקלרים הם למעשה רשת של צנורות מלאים מים המותקנים בתקרת הבית. במצב רגיל המים לא פורצים ולא נוזלים משום שבסופם מותקן מתז סגור בסוגר של זכוכית אטומה. סוגר זה מכיל בתוכו נוזל רגיש לחום, והוא נשאר שם כל הזמן. הצנורות אינם מפריעים לחיי השגרה שבבית, אף אחד לא מוטרד מקיומם והם רק באים לעזור בעת צרה.

ברגע שפורצת חלילה שריפה, מתחילה הטמפרטורה לעלות בחלל. הנוזל הסגור בסוף כל מתז מתחיל להתחמם יותר ויותר, עד שהוא מתפוצץ והזכוכית נשברת. בזה הרגע מתחילים הצנורות להתיז את המים שבתוכם. כמויות אדירות של מים יוצאים מכל הכיוונים ומשתלטים על האש המאיימת.

לא לכל מקרה חרום יש לבני האדם פתרון. אם זו רעידת אדמה פתאומית או רוח הוריקן, הם עלולים לפגוע ולהזיק בלי יכולת להתמודד מולם. אם יש מקום בו אפשר להקדים רפואה למכה, חשוב לנצל את אמצעי הטכנולוגיה המתקדמים ולאפשר לאסון לעצור את בואה.

ספרינקלרים, הם תשובה מוחצת במקרה בו פורצת שריפה. מערכת זו מגיבה ביעילות ובמהירות ובאופן אוטומטי. היתרון הגדול של ספרינקלרים הוא, שאף אחד לא צריך לדאוג להפעיל אותה, היא פועלת באופן עצמאי במקרה חירום בלבד.

הבעיה העיקרית כשפורצת שריפה, הוא איבוד זמן יקר. עד שאנשים תופסים במה מדובר, ועד שהם מתעשתים מה צריך לעשות ברגע הבא, כבר מספיקה האש להתפשט לחדר נוסף ולגרום חלילה נזק לרכוש או לחיי אדם. רק מענה מיידי בדמות התקנת ספרינקלרים נותנת מענה ממוקד, יעיל והעיקר – מהיר במיוחד!

דילוג לתוכן