גמילה מסמים

גמילה מסמים

האם אפשר בכלל להיגמל מסמים? האם זוהי תוצאה מציאותית שאפשר לשאוף אליה, או שסיפורי הגמילה למיניהם הם סיפורים נדירים שמרוב נדירותם זוכים לכותרות וחשיפה נרחבת? אם אכן אפשר להיגמל מסמים, מה נדרש מהמכור על מנת להיכנס להליך ולצלוח אותו בהצלחה? באתר www.retorno.org.il תוכלו לקבל מידע מפורט על כל הנושא של גמילה מסמים, ובשורות הבאות נביא לכם את הדברים בקצרה.

 

האם אפשר להיגמל מסמים?

התשובה היא בהחלט כן, ולחלוטין לא מדובר בעניין נדיר. למעשה, מרבית האנשים שנכנסים להליך של גמילה מסמים, מצליחים לצלוח את ההליך מצידו השני כשהם גמולים לחלוטין מסמים. אין זה אומר שאין להם את הצורך עוד בסם, ואין זה אומר שהם אינם נתונים בסיכון גבוה יותר להתמכרות מחדש, אך אפשר בהחלט לומר שאנשים שכל חייהם סבבו סביב הסם, ולמעשה לא היו קיימים בלעדיו, יכולים לזכות לחיים חדשים ולהזדמנות נוספת לבנות חיים עשירים ומספקים הרחק מהסם.

בכל מקרה, חשוב להדגיש כי לחלוטין לא מדובר על סיפורי הצלחה בודדים שמעצם נדירותם זוכים לפרסום רב כל כך. כפי שמתואר באתר www.retorno.org.il, האתגר הראשון ואולי המשמעותי ביותר הוא לקבל את ההחלטה להתחיל את התהליך של גמילה מסמים, אך מרגע שהחלטה כזאת נתקבלה ומרגע שהמכור נכנס למרכז גמילה מקצועי, ההסתברות להצלחת ההליך עולה פלאים ובמרבית המקרים ההליך יסתיים בהצלחה.

גמילה מסמים

מה נדרש מהמכור על מנת להצליח בתהליך הגמילה?

ההצלחה בתהליך של גמילה מסמים תלויה בשורה ארוכה של תנאים בהם צריך המכור לעמוד. אם ננסה לתמצת את הדברים, הרי שלאחר הכניסה לתהליך הגמילה, הדבר החשוב ביותר הוא ההתמדה. הליך הגמילה הוא הליך קשה מאוד שבמהלכו צפוי הנגמל לעמוד באתגרים הנפשיים הקשים ביותר שחווה בחייו, ויכולתו להתמיד בתהליך על אף הקושי הוא תנאי מפתח בהצלחת הגמילה כולה.

עוד לפני הכניסה לתהליך, תנאי מפתח להצלחתו הוא ההחלטה להיכנס לתהליך והמחויבות לתהליך. שני תנאים אלו הם חמקמקים מאוד שכן מה שאנו מבקשים מהאדם המכור, הוא למעשה להכריח את עצמו לנטוש את הדבר שמהווה כרגע את מרכז חייו, ואשר בלעדיו חייו נראים לו ריקים וחסרי ערך. על תחושה זו אמור המכור לוותר, ולהתחייב למעשה לעשות בדיוק את ההיפך, לסלק את אותו דבר מחייו ולהילחם בו. כפי שניתן להעריך, וכפי שהדברים מתוארים ביתר פירוט באתר רטורנו, מדובר פה באתגר גדול, והיכולת לעמוד באתגר זה בהחלט מהווה תנאי מפתח להצלחת התהליך כולו.

דילוג לתוכן